Vyhledej
Novinky emailem
Sokol Vítězná > Sport > fotbal

Mládež ze Sokolu Vítězná nastřílela na podzim 414 branek

Redakce / 3.01.2022, Vítězná, sokolvitezna.kralovedvorsko.cz
Vedení a trenéři Sokolu Vítězná hodnotí podzimní sezonu a mají do nového roku také přání.

FOTOGALERIE - PŘEJEME KRÁSNÉ VÁNOCE, KLIDNÉ SVÁTKY A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2022, HODNOCENÍ PODZIMU VEDENÍM A TRENÉRA A-TÝMU ANDRLEHO

VEDOUCÍ MLÁDEŽE, HRÁČ MUŽŮ, SEKRETÁŘ...JAKUB DANIEL:
- když budu hodnotit podzim, tak bych to rozdělil na tři hodnocení: a to mládež, muži a hřiště.

Již 6. rokem se nám daří udržet děti u fotbalu, starost a čas, který tomu věnujeme se zde ani nedá popsat. Vůbec po covidové pauze jsme měli strach, co to udělá s dětmi, kdo se vůbec vrátí. Hlavní je, aby děti sportovaly, a tvořily tak své tělo silnější. Ale bez podpory rodičů, trenérů, týmu a partnerů, to nejde.

Naštěstí se tendence příchodu nových hráčů nemění, naopak přichází více dětí. Těší mě i to, že to jsou děti do starší kategorie, jako jsou žáci, protože tím se nám dostává šance splnit můj sen dříve. A to ten, že zde budeme mít plnohodnotnou mládež všech kategorií od MINI po dorost a budeme mít základnu pro A tým a možná nám budou pak děkovat i okolní týmy, pač budou mít z čeho čerpat, aby i u nich nezanikl fotbal.

To nám ale přidalo vrásky na postu trenérů, abychom se vešli v termínech na hřiště a přitom byla i otevřená klubovna, jak pro děti, tak čekající rodiče. Zde patří velké poděkování Lence a Nadě Rumanovským, které zde dělají hlavně na zápasy výborné dobroty. Naštěstí MINI si vzal zkušený Patrik Čechovič, místní štírek, který má co předat, jen mě mrzí, že svou činnost plánuje pouze na tuto sezonu do konce června 2022.

Takže na další sezonu budeme muset řešit post trenéra u Mini, ale to je "daleko". Zajisté zde rádi uvítáme i trenérky maminky, které mají kolikrát větší cit pro děti, než my - muži, hlavně v tomto věku 3-6 let.
Co se týče ostatních trenérů, tak bohužel u žáků Vaškovi Hanušovi vše komplikuje čas v práci, tak snad časem vymyslí něco jiného a bude se moc zas k nám přidat. Proto jsem teď i rád, že začali žáky trénovat Honza Tulachů, Filip Balcarů a Matthew Saska, kteří tvoří dobrou trojku. Hlavně u této věkové kategorie jsou hráči díky ním maximálně vytíženi při trénincích. Všichni trenéři si letos udělali i školení a licenci, což je důležité.

Mládež


Všechny mládežnické kategorie včetně jejich trenérů mi udělali radost. Všichni krom pár zápasů sehráli vyrovnané partie se soupeři, někdy byli naopak lepší, nastříleli jsme mnoho branek (98 branek žáci + 122 branek starší přípravka + 66 mladší přípravka + 128 branek Mini přípravka = 414 BRANEK!)

Hlavně to všechny baví, a to je to hlavní. Podpora a spolupráce rodičů je u nás velmi dobrá, DĚKUJI VŠEM. Mnoho hráčů je zváno na výběry OFS Trutnov vč. Valči Žabové, která byla pozvána i na krajské výběry Královehradecka.

Plán je nyní dobít baterky, přijít na jiné myšlenky a dohnat domácí resty, resp. strávit více času konečně s rodinou. Jen doufáme, že budeme moc začít již v únoru s přípravou bez nějakých restrikcí.

Za podzim se nám podařilo díky sponzorům vybavit hráče čepicemi, které dostali jako vánoční dárek. 
Doplnit nejen tréninkové vybavení díky HDG PATRIOTS
Možnost plánovat další věci, jako byl třeba autobus na reprezentační zápas Česko s Estonskem, což byl zážitek k nezaplacení a měli jsme šanci dotovat dětem další různé akce, ať to byly rozlučky. A díky Pavlu Hauserovi a stavební firmě STAVHAUS jsem mohli využívat halu ve Vítězné, a věřte, že to není malá částka, když máte čtyři kategorie, dvakrát týdně na 1,5 hodiny. Zde nám přislíbila obec Vítězná malou podporu.

A opět díky Green Center jsme mohli zas dětem koupit něco pro sebe: minulý rok to byly sportovní tašky Adidas, letos to je pro 53 dětí vlastní štulpny, trenky s vlastním číslem a logem a dres i s vlastním číslem i jménem a logem od značky Adidas, které nám dodal za včas LIONSPORT, což také není při takovém počtu malá částka. Potisk se stihl do vánoc jen díky tiskárně ŠLEGER Trutnov.

V létě jsme na dni obce Vítězná dostali před všemi přímo na pódiu od BigMat Daros Dvůr Králové od Rosti Holého krásné dvě sady dresů.

Mnoho našich hráčů, a bohužel nejen dospělých, ale právě dětí, muselo navštívit Mudr. Romana Salaje v Trutnově, který jim vždy ochotně pomohl, i když toho měl hodně.

PROTO BYCH CHTĚL TĚMTO VŠEM PARTNERŮM A SPONZORŮM ZE SRDÍČKA MOC PODĚKOVAT, BEZ VÁS BY TO NEŠLO A NEBYLO, VAŠE POMOC JE ŠTĚTÍ, NE JEN PRO DĚTI V NAŠEM TÝMU, ALE I PRO NÁS TRENÉRY A RODIČE DĚTÍ, DÍKY TOMU MÁME POCTI, ŽE ZA NÁMI STOJÍTE, ŽE TO DĚLÁME DOBŘE, A DODÁVÁTE NÁM CHUŤ DO BUDOUCNA. SNAŽÍME SE VÁM NEDĚLAT OSTUDU, SNAD SE NÁM TO DAŘÍ A BUDEME SE MOC TĚŠIT NA VAŠI PODPORU I V ROCE 2022.

DOSPĚLÍ


Co se týče mužů, tak já sám se snažím jako hráč dál zapojovat, ale je to časově náročné, a někdy i fyzicky jiné než před lety :)

Přesto se mohu pochlubit, že jsem měl ze všech největší účast hned za kapitánem Tomášem Krákorou a pak Standou Jiráskem na trénincích, akcí a zápasech, ale těší mě, že z 23 hráčů si více než polovina našla cestu na více jak polovinu akcí, jako je trénink, zápas i brigáda.

Bohužel zde mě trochu mrzí někteří, pač já sám jsem otec dvou krásných synů, skvělé manželky, do toho se věnuji dětem naší mládeže a všemu okolo, a přesto narážím na problémy svobodných mužů a těch co nemají ani "koule" napsat, že třeba ani nebudou a člověk to z nich musí furt a neustále dolovat, a když to neudělám, tak pak dokážou říct, že ani nevěděli, že něco je, a vůbec mě s... ti, co vám píší, jak přijdou, vy na ně spoléháte, a pak se ani neukážou a nedají ani vědět. Špetka slušnosti a pokory!

Na soupisce týmu mužů je pro sezonu 2021/2022 celkem 28 jmen. 
Ač příprava vypadala nadějně a scházeli jsme se ve slušném počtu dvakrát týdně, tak začátek sezony se něco někde změnilo a my jezdili na mistrovské zápasy ve 12-13 hráčích, což je škoda. Já si sice mohl aspoň zaběhat v poli jako hráč, ale byl bych raději koukal ze střídačky na mladší hráče a radoval se z jejich týmové hry. Jsem rád, že se zapracovali výborně novicové v týmu, jako je střelec Dan Jákl, týmový srandista Jarcek Tomášek či Tomáš Dušánek, Vojta Zvelebil i Sebastian Rykr. Jsem rád také, že si můžeme krýt záda s Romanem Chleborádem v brance. Vždy mě těší, když se můžeme spolehnout na Kubu Pacáka, který je se mnou jedním z nejstarších hráčů týmu, ale přesto hraje s přehledem a to i bez pardonu lépe než někteří mladší spoluhráči.

Je škoda, že tým si sedal ne tak rychle, ač se to očekávalo, dlouho se hledali každému posty, snažili jsme se, abychom hráli na jaře skupinu o postup, bohužel se nepovedlo, a tak na jaře se budeme "bít" opět s Mostkem, Hajnicí a Podhůřím, a z druhé skupiny se Svobodou, Starými Buky a Jánskými Lázněmi. V poháru vyzveme také Hajnici. Určitě motivace vyhrávat je! 

ZÁZEMÍ


A co se týče hřiště a okolí, tak už teď máme strach, co udělá další nový staronový soused z rodiny krtků, který přišel z nedalekých pastvin a sousedství. Zajisté bychom rádi konečně našli vyslyšení od obce Vítězná ve společnou řeč a cestu v tématu rekonstrukce, výstava a renovace jak hlavní hrací plochy v Huntířově, tak tréninkové plochy v Kocléřově a hlavně nyní umělek také v Huntířově a Kocléřově.

Prostory jsou, ale je škoda, že se nedá tak potencionální prostředí využít na 100 %, hlavně když už máme základnu přes více než 50 dětí. Už jen proto musíme zvažovat využitelnost, aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení trávníku hrací plochy v Huntířově a pak byl vůbec regulérní k zápasům a nestálo to více, než by muselo.

Hlavně je to reklama jak našeho týmu, tak i samotné obce Vítězná, která je vlastníkem.

Mým snem a přáním je využívat maximálně obě travnaté plochy i umělky, pro začátek udělat zábradlí okolo hřiště v Huntířově, a zabránit tak zvěři vcházet na hrací plochu, opravit drenáž a zprovoznit závlahu, tak, aby byla využita ve správnou chvíli a maximálně efektivně využita. Dalším přáním je osvětlení hrací plochy v Huntířově, abychom mohli trénovat nebo i hrát zápasy v pozdějších časech, když se třeba mění období. Myslím si, že když najdeme společně slovo s obcí, tak najdeme i vhodnou dotaci, bohužel to obnáší se tomu více věnovat, ale věřím, že když se to udělá dobře a nejen to, co tu píši, tak se obci navrátí peníze a čas za naložení úsilí.

NA ZÁVĚR VÁM CHCI PODĚKOVAT A POPŘÁT KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOC A VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ, BEZ STRESU, S BLÍZKÝMI POHROMADĚ, A HLAVNĚ ABY TEN ROK 2022 BYL OPTIMISTIČTĚJŠÍ, VESELEJŠÍ A RADOSTNĚJŠÍ, S PEVNÝM ZDRAVÍM, A ABY JSTE K NÁM MĚLI NADÁLE PŘÍZEŇ, FANDILI NÁM A PODPOŘILI NÁS, LÍBILO SE VÁM U NÁS A BYLI JSTE U NÁS VŠICHNI ŠŤASTNÝ. KUBA DANIEL

TRENÉR A-TÝMU MUŽŮ PETR ANDRLE
Začátek soutěže se nám moc nepovedl, ale byly tam určité faktory, které jsem nemohl ovlivnit jako zranění, malá sehranost týmu a špatná docházka hráčů na zápasy, proto jsme hráli v každém zápase s jinou sestavou a to se projevilo hlavně na výsledcích.

Nebudu se vracet, v jakém stavu se na zápasy jezdilo, ale to si musí každý sáhnout do svědomí.

Potěšil mě aspoň závěr soutěže, kdy se "jezdilo po prdeli" a výsledky se dostavily, a nebýt zbytečných proher o 1 gól, tak jsme nemuseli hrát dolní skupinu.

Jinak vám všem přeji krásné prožití svátků vánočních a šťastný Nový rok, a hráči: moc se neopíjejte a doufám až se sejdeme, tak mi nestrhnete váhu :D)

Trenér 

Další články Sokol Vítězná

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 150x